СЕРГІЙ ЖАДАН (Харків, Україна)

поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» тощо. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України та учасником мультимедійних мистецьких проектів.

На початку 2017-го року заснував Благодійний фонд Сергія Жадана— логічне продовження 2,5 роки гуманітарної роботи письменника на Сході України. З літа 2014 року Сергій із колегами-волонтерами регулярно відвідують звільнені території Луганщини й Донеччини та віддалені райони Харківщини — з гуманітарною допомогою та культурними акціями.

Засновники фонду переконані: постраждалі від війни люди повинні відчувати, що вони не самі, що вони є невіднятною частиною українського суспільства. Майбутнє українського Сходу залежить від того, чи матимуть люди — і особливо діти — в цих регіонах нормальні умови життя, якісне медичне забезпечення та, що теж надзвичайно важливо, повноцінне культурне життя й постійну комунікацію з іншими регіонами.