АНДРІАНА КУРУЦ (Ужгород, Україна)

Активна учасниця спільноти Save nabka, локал-патріотка та художниця-керамістка. Save nabka — це група людей різних професій, об’єднаних ідеєю врятувати від бездумних масштабних втручань надзвичайно цінний громадський простір, та особливо символ міста —Набережну Незалежності.
Липова алея на набережній річки Уж є пам’яткою садово-паркового мистецтва та частиною історичної пам’ятки містобудування Малий Ґалаґов. Урядовий квартал Малий Ґалаґов і набережна були зведені в Ужгороді у 20-30х роках минулого століття, за часів, коли місто належало до новоствореної Чехословацької республіки і є унікальним об’єктом епохи модернізму. Комплексна забудова має шанси на внесення до списків світової спадщини ЮНЕСКО. Цей об’єкт має стратегічне значення як для міста, так і для України. До реконструкції набережної потрібно ставитись відповідально.
Save nabka — це про увагу до міста та бережне ставлення до історичного середовища.
Save nabka – це спроба створити громадянське суспільство на локальному рівні, де мешканці впливають на ситуацію та контролюють зміни у місті.
Save nabka проаналізувала проект ремонту набережної і виявила численні порушення. Створена група організувала мітинги, пікети, чергування, блокування незаконних робіт. Паралельно створювались петиції, надсилались запити у відділ охорони культурної спадщини, міністерство культури, ДАБІ, проводились консультації з дендрологами, архітекторами та спеціалістами з Чехії, Словччини, Німеччини, консультації з ICOMOS.
Save nabka інформує всіх зацікавлених про перебіг подій на фейсбук сторінці Save Uzhhorod.