ІЛЛЯ ГЛАДШТЕЙН (Київ, Україна)

Ілля Гладштейн (Київ)
Співзасновник фестивалю кіно та урбаністики «86»

У Славутичі, одному з наймолодших міст в Україні, відбуваються справжні дива. Там не лише заснували перший в Україні енергокооператив, «Сонячне місто» (про що ми, можливо, також поговоримо на конференції) або міський департамент енергоменеджменту, але й саме там проходить один із найцікавіших фестивалів країни – фестиваль кіно та урбаністики «86».

Ілля Гладштейн та Надія Парфан, котрі заснували «86» у 2014, справжня dream team.

Поки хтось лише говорить про культурну децентралізацію, «86» справді втілює її у життя: фестиваль став точкою тяжіння для тисяч людей, котрі тепер щороку збираються у Славутичі. На «86» приїздять дивитися добірну мистецьку документалістику, слухати сучасну музику і взаємодіяти з унікальним міським середовищем.

«Наша місія — генерувати й поширювати сенси, ідеї та досвіди, що наближають утопію», – говорять організатори. Та це утопія найкращого ѓатунку — створення міст людського виміру, де завжди є місце для діалогу між людьми, людьми та мистецтвом, людьми й самим містом.

Ілля не зразу прийшов у культурну роботу – п’ять років навчався у медичному університеті імені Богомольця на факультеті рентгенології. Потім було волонтерство на американських фестивалях SXSW та Tribeca і, нарешті, момент, який змінив все: знайомство з найстарішим кінофестивалем «Молодість», де Ілля займався короткометражними програмами.

«На формування «86» вплинув фестиваль “Midnight Sun film festival”» — каже Ілля. А ми можемо тільки робити здогадки — чи то через те, що на фінському фестивалі триває безперервний показ фільмів вдень і вночі, чи через те, що на Midnight Sun не обирають переможців: програма складається зі стрічок, які привозять гості фестивалю.