СЕРГІЙ МІРОШНИЧЕНКО (Костянтинівка, Україна)

Sergiy Miroshnichenko, Костянтинівка, Донецька область — співзасновник фестивалю The Most Fest та вільного простору DRUZI.

В 2017 році, в рамках проекту Метамісто:Схід, командами Код Міста, DRUZI вільний простір, Formografia design studio був створений новий публічний простір в промисловій зоні Костянтинівки, в ангарі поруч з ним з’явився стінопис від Kickit Art Studio, що декодував історію Склограду і відшумів перший фестиваль в промзоні, місце зустрічі урбаністики та електронної музики — TheMostFest, який зібрав близько 400 місцевих мешканців.

У 2018 році фестиваль розширився та відбувався вже протягом двох днів і зібрав близько 2000 відвідувачів з усієї країни, та навіть з-за кордону. Темою фестивалю став зв’язок: це і поєднання з природою, і світовим контекстом, поєднання з історією місця, і міста у результатах урбандослідження. Зближення берегів, та, головне, поєднання людей. Програма фестивалю включала музику, кіно, урбаністичні воркшопи, мистецькі майстер-класи, танці, посиденьки біля річки та багато іншого. В планах організаторів зробити TheMostFest щорічним, зробити його «фішкою» міста та регіону, а також масштабувати фест.

«Нашою метою не є сам фестиваль. Він, скоріше, є логічним наслідком досліджень та річної роботи наших команд. Нам дуже хочеться, аби цей фестиваль став відправною точкою для ревіталізації промислової території нашого міста, а вона величезна. Всі міста нашого регіону мають схожі проблеми — мертві промзони, закинуті будівлі, відсутність молодіжної активності, розвитку в контексті сучасності. Ми пропонуємо альтернативний варіант розвитку цих міст та територій. Фестивалі не є панацеєю, але я вірю, що подібні заходи — це промені надії, які дуже необхідні місцевим, за які вони хапаються, надихаються і починають змінювати себе і все, що довкола» — ділиться з нами Сергій.