АРТ-РЕЗИДЕНЦІЯ «ПЛЮС/МІНУС» (Сєвєродонецьк, Україна)

Арт-резиденция “Плюс/Минус”, Сєвєродонецьк, Україна — це громадська організація та команда ентузіастів, які сміливо приземлилися на Луганській землі рік тому, щоб наново зайнятися культурною діяльністю в непрості для Луганщини часи. А якщо коротко та з любов’ю, то можна просто + \ -. Молода організація об’єднує безліч однодумців старого луганського гарту з усієї країни та області — у сферах культури, мистецтва, сучасної історії регіону, засобів масової інформації, громадянського активізму, освіти та захисту прав. Учасники команди + \ – сприяють динамічному розкриттю історичного потенціалу Луганської області як частини України, а також своїми активностями провокують різнобічний культурний розвиток в містах та селах.

Деякі + \ – активності (з вересня 2017):

✔️ «Донбас — сімейний фотоархів» — дослідницький проект, синергія візуальної антропології та фотодокументальної історії на прикладі особистих фотоархівів жителів трьох міст Донбасу: Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжного. Чорно-біла епоха фотографії, 3 міста, 36 сімейних відцифрованих фотоархівів, 10 000 фотокарток. В результаті вийшла серія листівок «НаПам’ять», яку презентували у Сєвєродонецьку, Києві, Москві та Флоренції (Італія).

✔️ « + \ – Луганськтепловоз. Музей на колесах» — серія плакатів для розміщення в вагонах поїздів. Візуальна репрезентація історії та культури найпотужнішою 120-річної машинобудівної промисловості України. Історична екскурсія впродовж вашої дороги.

✔️ +/- ∞ («плюсмінусбезмежність») — періодичний журнал про сучасну культуру і мистецтво Луганського регіону, його унікальну культурно-історичну спадщину, про міфи та суперлюдей. Передбачуваний тираж — 5000 примірників на область, періодичність — один раз у два місяці.

З жовтня 2018 року Арт-резиденція +/- розташовується на вулиці Енергетиків, 31А (кафе «Шахове») у Сєвєродонецьку, та там відбуваються безліч культурних подій: регулярні зустрічі, кінопокази, дискусії, презентації, лекції, виставки тощо — все, що корелює з сучасним та актуальним.

У команди резиденції двох полюсів є ідея регулярно проводити Priehali. techno — експериментальний рейв в колаборації з техно-майстернею андеграунду і звуку ЕFIR (Київ), масштабну вечірку, що ідентифікувала лютий голод по нічному життю в місті та регіоні.

Представники арт-резиденції плюс/мінус Маня Ромашкіна, Юлія Красільникова та В’ячеслав Бондаренко — спікери у межах Plan B Day