ЮРІЙ ВЛАСЮК (Київ, Україна)

Юрий Власюк (Юрій Власюк), Київ — співорганізатор ярмарку мейкерів та винахідників Mini Maker Faire у п’ятьох містах України: Kyiv Maker Faire, Odesa Mini Maker Faire, Dnipro Mini Maker Faire, Kharkiv Mini Maker Faire, Lviv Mini Maker Faire. Maker Faire — фестиваль технологій, винахідливості та креативності, який сьогодні проходить у всьому світі, а в США набув масштабу національного тренду. Цей рух являє собою мікс науки, IT та ремесел; поєдную зустрічі технічних ентузіастів будь-якого віку: крафтерів, хоббістів, інженерів, представників наукових клубів, авторів, художників, студентів — тих, хто робить це заради задоволення, а також тих, хто заробляє на власному мейкерстві.

З народженням першого сина, Юрій почав замислюватися: чим займатися з дитиною, окрім типових ігор та мультфільмів, та які активності «руками» можна робити вдвох, щоб і дорослим, і малечі було цікаво. Одного дня натрапив на журнал Make Magazine, з яким відкрив для себе безмежно цікавий світ Maker Faire. Впродовж двох років Юрій наважувався написати заявку на проведення першого ярмарку мейкерів та винахідників в Україні, і у 2015 році, нарешті, машина закрутилася. Того року відбулися два ярмарки, у 2016 році — чотири, у 2017 році — чотири, та у 2018 — цілих п’ять: у Дніпрі, Одесі, Львові, Харкові та Києві. В Україні з кожним Mini Maker Faire шанувальників міжнародного руху винахідників стає дедалі більше: 6 червня 2015 року в просторі G13 ярмарок зібрав близько 50 мейкерів, а вже 14 листопада на ВДНГ взяли участь понад 90 учасників та три тисячі гостей.

Mini Maker Faire — це свято відкритого та щирого спілкування. І чекати наступного року, бо за умовами ліцензії проводиться один ярмарок на рік, — то вже занадто. Тому організатори регулярно проводять мітапи мейкерів на різні тематики, влаштовують екскурсії на виробництва та у мейкерспейси.